יחסי נשים וגברים – הכחשת הפטריארכיה, השוביניזם והמיזוגיניה


כגבר ההולך בדרכו שלו, עניין המכונה אולי מגטאו ובאנגלית M.G.T.O.W. שזה: Men Going Their Own Way. אגיד מספר מילים המביעים את דעתי בעניין מלחמת המינים בתרבות שחשוב להגיד זאת. ואקווה יום אחד לכתוב מספר רשומות בנושא מגטאו.

חברים יקרים, מי קבע מהו הפרמטר לקבוע מי נחות יותר, הזכר או הנקבה? כמו כן, ידידי הנכבדים, איפה יש מיזוגיניה, שאנשים טוענים, משום מה, שיש?

אני מכחיש את המיזוגיניזם. לי אכפת רק מעצמי, ולא מעניין אותי האם השחקן שמולי הוא איש או אישה. אכפת לי רק ממקסום רצוני, בין על ידי לסייע לאשה או לא.

ישנן הערכות שייתכן שעוד כמה שנים יקימו את "יד לאשה המסכנה", יהיה את יום "שואת האשה המסכנה הבין לאומית". ומי שיעז להכחיש את שואת הנשים… יושם בכלא. וזאת כי הוא כופר בדת הפמיניזם הבין לאומי. לפיכך הריני מנצל את הפירצה בחוק, ואומר כעת באופן ברור שלא הוכח שהייתה שואת נשים…

ועוד שאלה: מי חינך את הגבר להיות אדם המתנהג בצורה, שמשום מה, נקראת שוביניסטית (הגדרה במילון) או מיזוגינית, מי?!

וזה מה שאני מחבב אצל נשים! ואני מכליל באופן מודע ותמיד יש יוצאים מן הכלל, אני מחבב את התככנות הפוליטית הבריאה שלהן. בדרך כלל העניין מפותח אצלן יותר מהגברים התמימים שאני מכיר, אך אין הכוונה להכליל ולמגדר באופן מוחלט… לנשים יש תרבות פוליטית בין אישית שאני מפרגן למוצלחות הזו. ואקווה שזה יגיע לפוליטיקה הממוסדת בעתיד. זה יהיה מעניין, לדעתי. וגם אם יש לי בת, אשמח לו יהיה לה את כל האופציות האפשריות כל עוד זה לא מפריע לי.

אני אוהב זאת, שמשום מה, הן יודעות להתמקח מגיל שלוש על התכשיטים שהן תקבלנה וכדומה. מה שלי לקח להבין דברים דומים בגיל מבוגר… אך הנשים, בדרך כלל, תופסות זאת בגיל צעיר, אולי אפילו בעודן יונקות מחלב אמם… כך לפחות אצל הנשים שאני מכיר. והן הרי גם חינכו את הגבר או שותפות בחינוכו להפעיל אלימות ולנקוט בדרכים הנקראות כיום שוביניסטית ומיזוגיניות. ואז הנשים מחנכות הגבר ואז טוענות שהוא לא בסדר. פשוט מקסים.

מעבר לכך, אכן גברים רבים התעללו וניצלו בנשים במשך הדורות מחמת זאת שהם היו חזקים יותר, אך בסופו של דבר הם אלה שנשאו "בשוויון בנטל". הם אלו שהתותח חיסל, הם היו בדיוק כמו נשים לגביו של התותח שחדר אל תוך גופם באלימות. את התותח לא עניין את מי הוא מחסל, העיקר שיהיו בריאים למאכל תותחים.

ואם כך המצב, איזו פטריארכיה יש פה, במה הגברים הרוויחו מהשליטה שלהם?

ניתן להגיד שהנשים בצורה תככנית מוצלחת, כביכול, חינכו את הגברים האלימים להיות שוביניסטים או מיזוגינים, כביכול, למען מטרותיהן האישיות, ועל כן איפה יש שוביניזם?!

לפיכך ניתן להגיד בפשטות שכמה שיש כאן זה יחסי כוח בין חזקים וחלשים. לפעמים האשה שולטת והגבר נשלט וכן הפוך. לא הוכח שיש כאן פטריארכיה. מה שיש זה פשוט שלטון החזקים. 'אישירונארכיה' (תחדיש שלי), שזה דומה לקירארכיה.

6 מחשבות על “יחסי נשים וגברים – הכחשת הפטריארכיה, השוביניזם והמיזוגיניה

 1. ביולוג ירושלמי

  אין לי מושג למה אני מגיב כאן ולמה אני מחשיב את התכונה הזו בי כגלויה, אבל גיליתי לפני מספר ימים לא רב שאני כנראה סוג של MGTOW.
  ומאז שגיליתי זאת על עצמי, כשניגשתי לברר מה זה בכלל MGTOW, מושג בו נתקלתי באקראי = נחשפתי להבניה שברעיון.
  אציין בגילוי שנתקלתי במושג הזה בעבר הרחוק והדחקתי אותו לחלוטין. הוא היה ערך שחלפתי על פניו בוויקפדיה ללא משים. הוא נראה לי זר ומנוכר. הזוי ולא קשור אליי.
  לאחרונה התנהגתי בצורה שבה הוא התקרב אליי, יותר משאני התקרבתי אליו.
  מעניין לקרוא את הפרשנות הסתמית והדי רדודה שלך כאן עליו, שעיקרה "נשים גידלו/מגדלות גברים ולכן גברים יוצאים/יצאו ככה".
  האמת, שזו סתמיות רדודה שמתאימה לחלוטין לנקודה שאותה ניסית להבהיר, ובכך אתה לחלוטין צודק. יותר משאתה צודק, אתה מנתח בבהירות את השורה התחתונה. הצ'ופצ'יק של הקומקום.
  אכן את רוב הגברים בעולמנו אימהות גידלו. ואכן רובם יצאו "ככה".
  השאלה היא רק על ה"ככה".
  אי אפשר (וגם אתה לא תוכל קונקרטית, למרות כושר הביטוי המשוכלל שלך) לשלול את הרגשות וההרגשות הנשיים לגבי מעמדן והמיקום שלהן בעולם. הן גם מוזנות במעגל של משוב חיובי מעצמן וממובילות המאבק/מהפך שלהן.
  הן מרגישות מנוצלות, נדכאות, מופלות וכל מיני. זה מה שהן מרגישות ברובן.
  אי אפשר לשלול גם את העובדה שזה בצדק בלא מעט מהמקרים, ולכן למרות שהפרט לא חל על הכלל, עדיין הכלל חל על הפרט.
  הייתי מייחס זאת לחלוטין לרחם שהן נושאות שהוא מקור כל הבעיות (והשחלות, וההורמונים). וכל השאר.
  ובשום שלב לא רמזתי לכך ש"אישה לא יכולה לעשות את מה שגבר יכול לעשות".
  אם מי מהקוראים לא מבין מה אני מתכוון, שישאל ואולי אהיה ניאות לענות לו.
  ובכן, גם אי אפשר לשלול את העובדה המאוד מאוד בסיסית, שאני לפחות בצורה מאוד אנקדוטלית לא מצליח להשתחרר ממנה – שכל גבר שאני מכיר נכון להיום אשתו עושה ממנו סמרטוט רצפה, או סחבה לנגב איתה את רצונותיה. כולל הבאת ילדים לעולם, תכנון משפחה, וכל מה שקשור למה שלא קשור. החל מהריפודים לסלון, הצבע של הקיר, יום שישי אצל ההורים, אם האוטו צהוב או אדום ועד לרמות הכי נבזיות של קיום המציאות המעלפת את השכל הזו.
  ואלו מילותיי נכון לאחד עשה במרץ 2019.
  היה כיף לקרוא אותך.

  אהבתי

 2. Georgvon1 מאת

  ביולוג ירושלמי, ראשית אדגיש שאני מגטאו שלא פוסל נישואין. ברם אני חושש מהעניין בגלל התרבות ונספחיה המקדמת שלטון נשי במקום שוויון – וכמו שאמרת שהיום גברים נהיים סמרטוטי רצפה.

  אני מסכים שלאשה יש את התרבות שלה שחינכה אותה או הטבע שלה שגרם לה להיות כך.

  אני לא חושב שהרחם הוא מקור כל הבעיות. אני יותר רואה את העולם כמקום עם מאבקי אנרגיה וצרכים. הדברים מסוימים האשה שונה מהגבר ולכן דרישותיה והתנהלותה אחרות. ולכן גם היא תהיה תלותית יותר בגורמים חזקים שינצלו אותה.

  תודה רבה לך על הפרגון.

  Liked by 1 person

 3. ביולוג ירושלמי

  "אני יותר רואה את העולם כמקום עם מאבקי אנרגיה וצרכים. הדברים מסוימים האשה שונה מהגבר ולכן דרישותיה והתנהלותה אחרות. ולכן גם היא תהיה תלותית יותר בגורמים חזקים שינצלו אותה."… דווקא בגלל המשפט הזה שכתבת, אני רואה את הרחם כמקור הבעיה הראשון במעלה. מעצם היותו המבדיל בין קודש לחול. בין גבר לאישה.
  ראשית לכל, יש להבדיל את ההבדלים הגופניים שהופכים אותנו לגבר ואישה. והם הראשונים במעלה תמיד, לא משנה כמה שכל נפתח.
  הגנטיקה והביולוגיה (=ראונות למציאות ולפנוטיפ-ביטוי הגשמי שלה) חזקות יותר מכל דמיון (=מודעות/שכל/האני החושב והמתלבט).

  לגבי MGTOW ונישואין, זה מעניין…
  יותר מעניין שאתה בתור אינדיבידואל סוג של MGTOWואי לא שולל נישואין. אבל אני מניח שזה אתה כמו שאתה.
  אני אישית שולל נישואין ולא רואה בהם שום ערך, אלא אם האישה רואה בהן ערך, ואז "אעשה רצונה לרצוני". ופה ההגישה הזו מתנגשת בחריפות עם ה- MGTOW.
  הבנתי שיש רמות של זה ולכן אני לא שולל או מרגיש שזה מוזר, או לא מתאים.

  קראתי גם איכשהוא את הפוסט שלך על אלחנן/צביקה ש"אני לא יודע להפעיל את הצעצוע הזה".
  שעשע אותי מאוד 🙂
  אמר מי שאמר בצורה מיזוגנית ומבודחת למדי ש"אישה היא בסה"כ גוף חימום".
  טכנית, זה נכון. לא טכנית, תמיד הנשים (המסכנות) שהיו איתי אמרו לי שאני בחורף כמו תנור חימום וניסוי להיצמד אליי מתחת לשמיכות.

  Liked by 1 person

  1. Georgvon1 מאת

   ביולוג ירושלמי, אני תמיד בעד לכבד, האשה היא בוודאי סוכן המסב לך קורת רוח. זה יכול להיות חימום, זה יכול להיות שעשוע אינטלקטואלי. כל אדם מחפיץ את האחר, גם בין גברים.

   לגבי מגטאו, זה עניין בהתהוות, הרוב נגד נישואין. אבל אם אתה עושה הסכם ממון ונזהר לגבי הבאת ילד לעולם. ואם אתה מחליט להביא אתה יודע שאתה עלול להשתעבד כלכלית ואתה מוכן לזה אז זה לא סתירה. העניין הוא שאתה יכול ללכת בדרכך הגברית ולא להתחתן, ואתה יכול ללכת בדרכך מבחינה מחשבתית וכן להינשא.

   Liked by 1 person

 4. פינגבק: שינוי מעמד האשה בחברה הדתית-חרדית | אלוהים איתנו – מחשבותיו של שמרן עצמאי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.