טיפולי המרה, דת וסובלנות


השבוע רעמה וגעשה הארץ בנוגע לסוגיה של מיניות בעקבות אמירות של שר בממשלה. אפילו ראש הממשלה התנער מדברי השר. עניין זה גרם לי לנהל דיון ולחשוב בנושא. ובעקבות כך הצלחתי לרשום מחשבות על הסוגיה המעניינית ואקווה שדברי ימצאו חן בעיני הקורא הנבון.


שר החינוך הרב רפי פרץ על טיפולי המרה: "זה אפשרי, וגם עשיתי זאת"

הרב רפי פרץ אמר כי "אפשר לבצע טיפולי המרה" בהומואים ולסביות. הוא הוסיף כי הוא אף "עשה זאת בעבר". נתניהו: "דבריו אינם מקובלים עליי ולא משקפים את עמדת הממשלה". מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב תקף בתגובה: "טיפולי ההמרה שפרץ מטיף להם מסוכנים על פי משרד הבריאות הישראלי וגופי מקצוע בינלאומיים". – כך התפרסם.

כך התפרסם השבוע ודעת הקהל געשה ורבים מהפוליטיקאים גינוהו בחריפות, והנה מספר ציטוטים:

יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ, אמר: "ישראל שנת 2019. רפי פרץ, שר החינוך, תומך בטיפולי המרה ללהט"בים. לא רק שהוא תומך, הוא גם מצהיר בגאון שעשה את זה. רפי פרץ, במה אתה מתגאה? בכך שמחקת זהות של נערות ונערים? בכך שגרמת להם להרגיש שהנטייה המינית שלהם היא מחלה? שאין להם מקום להיות מי שהם ולאהוב את מי שהם רוצים?". הורוביץ הוסיף: "טיפולי 'המרה' זה דבר מסוכן שגורם למצבים קשים אצל צעירים, עד כדי אובדנות. זה לא רק חוסר אחריות, זה דיני נפשות ממש. אתה לא שר חינוך, אתה שר החושך. אתה לא ראוי להיות מופקד על עתיד הילדים שלנו. אותך צריך להמיר משר חינוך לעמדה שבה תעשה פחות נזק. אני קורא לנתניהו לפטר את השר רפי פרץ לאלתר".

ח"כ איציק שמולי (העבודה) הגיב גם הוא: "מאחל ל'רברפי' רפואה שלמה, אין טיפול המרה חזק דיו שיוכל להבריא מדעות חשוכות, מסוכנות וגזעניות כל כך. כל דקה שאדם כזה אחראי על החינוך הממלכתי זו סכנה לילדי ישראל. מציע להורים לפקוח שבע עיניים על הנעשה בגן או בבית הספר". ח"כ עידן רול (כחול לבן) אמר: "הייתי שמח לשלוח את הרב פרץ לטיפולי המרה מאיש חשוך ומסוכן לאדם טוב שמכבד בני אדם. אחרי שננצח בבחירות אגיש שוב את הצעת החוק שלי לאיסור טיפולי המרה ואדאג שאף ילד בישראל לא יאולץ לעבור את הסיוט הזה. מזל שפרץ הולך להיות שר החינוך לתקפה מאוד קצרה". ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה) הוסיפה: "טיפולי המרה הם סאדיסטיים, אכזריים ופרימיטיביים. דמיין אדוני שר החינוך רפי פרץ שישלחו אותך לטיפולי המרה כדי לאלץ אותך להימשך לגברים. חושבת על להטב״ק בבתי הספר ששומעים את הזוועה הזאת מפי שר החינוך שלהם ויש לי דמעות בעיניים".

יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, הגיב לדבריו של פרץ בחשבון הטוויטר שלו: "‏הטירלול ממשיך. והפעם זה שר החינוך בישראל. הממשלה הזו מזמן ירדה מהפסים. חייבים להחזיר את ישראל להיות נורמלית". מקור.

שר החינוך *של נתניהו*, מקדם טיפולי המרה ללהט״ב?! ממשלת ימי הביניים?? תוהו ובהו וסמוטריץ׳ על פני תהום? הלו, כאן ישראל 2019!! ביבי, פרץ, אתם לא תמירו אף אחד. אנחנו נמיר את ממשלת החושך שלכם בממשלה נאורה, של שוויון, ערכים ודמוקרטיה. מטוויטר.


דעת הקהל הייתה אלימה מאוד נגדו. ולא אכפת לי שהעליבו אותו ולמעשה אני לא כל כך אוהב את הפרצוף שלו, זו בעיה שלו שהוא בחר להיות נבחר ציבור, כאישיות פוליטית הוא מונע קידום אגנ'דה כזו או אחרת. ולכן צריך שיהיה אפשרי לתקוף בצורה חוקית בכל צורה שהיא נבחרי ציבור כדי שיקדמו את רצון האזרח הקטן – העם. אולם הייתה כאן רדיפת דעה שונה שצרמה לי. וגרמה לי לחוש נרדף בפוטנציאל במקרה שאביע דעה חריגה בטעות. ובהקשר לנושא החלטתי לצרף לפה בהמשך מספר מחשבות.


קשה להיות חילוני

 • חשבתי לעצמי שקשה להיות חילוני כיום, שהרי במקרה שהאדם רוצה לעשות טיפול המרת מין – אומרים בנושא: זה כבוד וגבורה – האדם יכול לבחור מה לעשות עם עצמו. הידד!! יש לנו טרנס חדש!
  • ואם אדם מכריז שהוא סטרייט ולאחר זמן מכריז שהוא הומו ולבסוף הוא מכריז שהוא גם וגם, זה בסדר שהרי מיניות זה ספקטרום וכל אחד נמשך להכל בדרגות שונות ואולי הוא יכול לבחור ולהעצים נטיות שונות. כלומר, זו לא המרה אלא מימוש רצונו המיני המקודש.
  • לעומת זאת – להציע לעשות טיפול המרה לנטייה מינית, עוכר ישראל! חשוך!
  • פתאום אנו כבר לא מאמינים שלאדם יש זכות לגיטימית לממש את רצונו המיני ולנסות טיפול המרה.
 • עוד דוגמה, יש האומרים שהמדע הוא כלי הגמוני פריווילגי פשיסטי לבן זכר שקרני המדכא אחרים – מדוע זה חשוב בנוגע לטיפולי המרה כשזכותו של האדם להזיק לגופו ולהזמין טיפול המרה?
 • דוגמה נוספת, יש היגד רווח: טיפולי המרה זה מסוכן בגלל מוות של בעל נטיה מינית להט"בית מסכנים שמתאבדים. לעומת זאת, גם יציאה בשאלה היא מסוכנת וגם ניתוחים לשינוי מין. אולם התרבות החילונית מעודדת את נטישת הדת ושינוי מין.
 • קשה להיות חילוני.

טולרנטיות

טולרנטיות: "היכולת של האדם לקבל את דעותיו של האחר והשונה, גם אם הן סותרות את שלו" – מויקי מילון.

איני מאמין, כספקן הנוטה לשטירנריזם, שהאדם חייב להיות טולרנט, איני רואה בעיה באי-שוויון ועוד כל מיני מחשבות הנחשבות "חשוכות". לעומת זאת אנשים מסוימים המאמינים שצריכים להיות טולרנטים אינם טולרנטים כלפי ודומי.

ומי מקוראי לא מצנזר עצמו באופן קבוע כדי לא לסבול מאי טולרנטיות של סביבתו?

העניין הזה מוכיח את הצביעות של האנשים הללו ואת המשמעות של השפה והקונסטרוקציה בחברה. אנשים מצהירים X, עושם Y ולא רואים סתירה.

תפנימו עניין פשוט, אמונות, ערכים וכדומה זה עניין של אופנה, והאופנה היא להצהיר סובלנות ולנהוג אחרת. כך הם, המאמינים בטולרנטיות שאינם נוהגים לפי הקונספט כלל, תופסים את הערך של טולרנטיות ודעה אחרת משלהם.


טיפולי המרה

לעניין דעתי האזרחית על טיפולי המרה – אני חושב שנטיה מינית היא עניין חמקמק ולא מוכח. מה שמוכח זו פרקטיקה מינית. עניין שניתן לראות בחמשת החושים – עובדה. מה מתרחש בתוך ראשו של הבן אדם, עדיין לא הצליחו לגלות

לפיכך איני רואה פסול, בעולם של ספק תמידי, שאדם יצליח לחיות עם כל בן זוג – מבחינה מינית. שהרי בכלא ובמקומות חד-מגדריים הפרקטיקה המינית משתנה. החברה בתרבות הקיימת או תנאי קיום אנושיים אחרים חינכן שהאדם יחוש לא בנוח להיות הומו או לסבית וכדומה. ברם אני חושב שאם נוריד את מחיצת חוסר הנוחות יהיה בסדר. כלומר, אם נשים אדם באי בודד הוא יימשך למי שלידו. וזה בעיני כהמרה.

מעבר לכך, חשבתי שנהוג להגיד שמיניות היא מנעד רחב ובעצם כולם דו-מיניים בדרגות שונות, אז בעצם כל אחד הוא דו-מיני ולכאורה יכול להתחבר לנטיה הזו – לכל הפחות במקרי האמצע ולא במקרי קיצון – כי אולי נגיד אמפירית שמקרי קיצון מתאבדים.

כמו כן אני רווק שחי לבד ולא ממש טורח לממש את נטייתי המינית ואם כן מדוע אני לא חש צורך להתאבד עדיין?! תעלומה!

על כן מה ההבדל בין מי שלא מצא בן זוג מעניין לבין מי שמתפשר להיות עם בן זוג הטרוסקסואלי?

נראה לי שפשוט שהנאורות היא דת חסרת תחושת היגיון כמו הרבה ממצות הדת היהודית או האיסלאם. אני מאמין שאם חילוני נאור היה מנסח בצורה נאורה של דיס-אופריה פסיכולוגית בנוגע לנטיה המינית, וכן שיש לאדם זכות לבחור ולממש את הרצון האנושי המושפע מן התרבות להיות הטרוסקסואל – והכל בהסכמה, זה היה עובר מסך שמותר לבצע טיפולי המרה.


לסיכום:

 • קשה להיות חילוני, החילוניות הנאורה, כביכול, הפכה לדת.
 • טיפולי המרה בהסכמה לא שונים מהרצון להיות חופשי או לצרוך סמים
 • וגם הדגמה שאנשים הטוענים שהם סובלניים, הם לא בהכרח כאלו.

למי שמתעניין בנושא הלהט"בי, הנה רשומות אחרות בנושא:

 1. התורה לא נחמדה (גם לא נחמדה להומוסקסואלים)
 2. סרטים על מיניות
 3. המפגע באורלנדו הומופוב או מוסלמי קיצוני  ומדוע הדתיים נגד מצעד הגאווה ומעלימים עין מהטרדות מיניות וזנות

17 מחשבות על “טיפולי המרה, דת וסובלנות

 1. hagigalma

  נראה שמעסיק אותך רבות העניין הלהט״בי. מעניין אותי למה 😀.
  אני מוצאת שיהיה לי קשה ליצור קשר אינטימי עם אישה, כפי שכבר כתבתי בעבר.
  אני מוצאת עצמי מסכימה איתך לגבי דת החילוניות. אני מייחלת לרגע בו נוכל להתייחס לאחר בצורה מכבדת ובעיקר לפתוח את הראש, העיניים והאזניים

  Liked by 1 person

  1. Georgvon1 מאת

   הנושא הלהט"בי שולט בשיח פה ושם כמו הנושא העדתי. כבלוגר הקיים מספר שנים, אין פלא שארשום בנושא. 'אמיני לי רוב הרשומות שלי לא עוסקים בנושא הזה. ברם שמתפוצצת פרשיה בצורה אלימה, זה גורם לי לקבל השראה ולכתוב.

   ואכן במצבי הבודד יהיה לי קשה להוכיח את משיכתי הישרה כעת. אולי אפנה אותך לשירה הארוטית הסטרייטי, שלי. מזל שיש ארוטיקה…

   אהבתי

   1. hagigalma

    אין ספק שרפי פרץ סיפק את הסחורה. לפעמים כשאני מתעמקת בדברים מהסוג הזה, אני מבינה שגם כאנשים בוגרים יש מה ללמוד ושאני מקווה באופן כללי שלרפי פרץ אין ילד בארון.

    כמה זמן אתה בודד?

    אהבתי

    1. Georgvon1 מאת

     למה את מקווה שלפרץ אין ילד בארון?

     ולגבי בדידות – אני בודד מקשר משמעותי כבר כמה שנים. אם את רוצה אוכל להרחיב על הנושא באישי בצורה מכובדת.

     אהבתי

     1. hagigalma

      כי אם קיים אחד כזה, הוא בטח סובל מאד מהאמרה הזו של אבא שלו. אני תמיד חושבת על זה שאדם נולד בהרגשה מסוימת, ובלתי אפשרי לקחת את זה ממנו. כמו למשל אלה שמבקשים לעשות ניתוח לשינוי מין כי מרגישים כלואים בגוף הנוכחי.

      אם תרצה להרחיב אשמח לקרוא 😊

      אהבתי

      1. Georgvon1 מאת

       א. אני מאמין שפרץ יעדיף המרה גם אם היה לו בן כזה. בן שלא שוכב עם גברים נמנע-ניצל מאיסורים דתיים. ולאחר ההמרה הבן משתלב בקהילה ואולי אפילו מוצא זיווג בקלות יותר כי מוצאים לו פגומה או לסבית. ואז מסע החיפושים שלו לאחת… קל יותר.
       ב. לגבי שינוי מין, אני רואה בזה היבט ליברלי של החיים ואומץ. אולם איני מאמין שזה אמת. כלומר, אני כן מאמין לסבל של המספרים על כך, ברם באלפי שנות ההיסטוריה שלנו לא נתקלתי בתופעה הזו של אנשים שרוצים להיות במין אחר ואז בדיכאון או מתאבדים. יש קרוס-דרסרים וזהו. מה שגורם לי לחשוב שזו לא בעיה גופנית רגילה אלא בעיה של התרבות שלנו שבמצבים שהיא נחמדה מידי ומאפשרת אופציות אנשים רוצים זאת וכשהם לא מצליחים הם מצטערים ומנמקים זאת בכליאה. בעיני זה כמו שאדם יתאבד כי הוא עשיר בגוף של עני והוא חש כלוא.

       אהבתי

 2. ohris

  כשאתה מנסה לשפוט טענות פרוגרסיביות באמצעות טענות פרוגרסיביות אחרות, אז תקבל סתירות כפי שהצבעת.
  אבל אם תיקח את הנטייה ההומוסקסואלית לבדה, אזי ברור מדוע טיפולי המרה הן רעים.

  אהבתי

  1. Georgvon1 מאת

   למה ברור שזה רע, אני אמליץ לחבר דתי ללכת להמרה אבל אגיד לו לבדוק וללמוד על הנושא קודם. אשמח לברר עימו ביחד אפילו ואם זה אנושי ולא מרסק הנפש, אמליץ לו. אם יש טיפול המרה אלים ומסוכן, על זה לא אמליץ.

   חונכתי נגד הומואים מבחינה מסורתית. כיום אני חושב שיש בעיה בתרבות ההומואית ולא ההומוסקסואלים כשלעצמם ואני אפילו מחבב את אמיר אוחנה ועוד כמה הומואים. כיום אני נגד הומואים שמאלנים… ולא בטוח שאני נגד הומואים או רקמחווה איום משמאלנים ולכן אני נגדם. ועם כל זאת אני הולך לפעמים לאירועים של חדש ויש לי ידידים קומוניסטים ואנרכיסטים.

   אהבתי

 3. ethy ab

  אדם הוא יונק שהגיע לעולם בדרך X וחוזר אליה מתי שמשהוא מחליט. הוא לומד ולומד וסליחה מת טיפש.
  מסורת איננה דת. דת = הרבה כסף לכל מיני שמצליחים לגרור אחריהם "עדר " של מאמינים.
  מזכיר לי מסיפורים עתיקים שכאשר היה ליקוי חמה, בני השבטים היו מפוחדים ומבוהלים מאוד,
  חבורה של אנשים מעט יותר נבונים גבתה כסף כדי להשיב את השמש חזרה.
  זו הייתה דרך "מופלאה" להכניע את הסובבים כדי להיות עשירים.
  עצוב שהגענו למדינת הלכה.
  מסורת חשוב לשמור. לצערי הדת הורסת כל חלקה טובה.
  ובחירתו של אדם היא בחירתו ללא הבדל דת גזע לאום או צבע.
  כולנו נולדנו מאותו מקום.
  כל אחד יעשה כראות עינו.
  וטיפולי המרה לצערי את התוצאות רואים בחדרי מיון.
  עצוב מאוד שמנסים להרוס לילד או ילדה בגיל 10 ופחות את החיים. כי אם לא יסכימו המשפחה תהיה מנודה.
  חיים עדין בימי הביניים אבל מסתירים את הזוועות מאחורי הארונות. והילדים התמימים, סובלים לשארית ימי חייהם.
  שלא נדע.
  רשמת מאוד מעניין.

  Liked by 1 person

  1. GeorgVon1 מאת

   תודה אתי על התגובה ותודה על הפרגון על הכתיבה.

   למעשה אין חיים חברתיים ללא דת. וכבר כתב על זה אמיל דירקהיים.

   כעת אפשר לדון האם דת ספציפית גרועה לעומת הדתות האחרות. זה יהיה קשה מאוד. שבת שלום.

   אהבתי

 4. ethy ab

  לצערי "הדת" שלנו וגם האחרות אינן סובלניות.
  הן מתחילות ונגמרות בכסף. לא בערכים.
  כבוד האדם וחרותו והשורה ארוכה.
  אבדו מזמן.
  במציאות היום מחזירים אותנו לימי החושך.

  אהבתי

 5. max maxmen

  אני חושב שכל הדיון לגבי דת רלוונטית שאנשים לוקחים את הדת כגושפנקה להקים משטר וסמכות כפייתית.
  כל זמן שדת נשארת בשוק החופשי ומתנהלת ככה זה אלפי שנים, שום ביקורת לא רלוונטית, הרי מי שלא רוצה, פשוט לא שם. ומי שרוצה ומעוניין להיות חופשי, הוא וצאצאיו לדורי דורות, צריך פשוט לתרום משהו בשוק אולי הוא יצליח ויתקבלו דבריו, הרי זה מה שעושה שוק חופשי.
  בינתיים כל הביקורות נגד היהדות לפחות, היא ביקורות אך ורק לגזול את צאצאיה מההורים בשביל המשטרים הטוטליטריים. הרי שבן המשטר בא לבקר את היהדות שאין לה משטר, הוא פשוט עושה צחוק מעצמו, הרי אצל המשטר אין לו זכות מוקנה לנשום וצאצאיו לא שלו: ”להורים אין בעצם זכות על הילד. הילד אינו קניין שלהם“ הם קיבלו מהמדינה את הזכות למלא חובות כלפיו בשל החיבור הביולוגי. (פרופ' גיל סיגל)

  לסיכום: הדת (היהודית לפחות) הומצאה לשלול את כפיית המשטרים למיניהם (ולשחרר את האדם מבעלי הסמכות), מהמשטרים שדברו בשם האלילים ומהמשטרים המדברים בשם האל האחד, ועד אחרון המשטרים המדברים בשם החירות המדומה.
  אז מחילה מכל המבקרים במיוחד אלה שהם בני המשטרים למיניהם. דת היהודית היא חופשית כל זמן שלא הופכים אותה למשטר. ביום שהופכים אותו למשטר, אין דת יהודית יש רק משטר\טוטליטריות.
  ראו "מדינת הלכה = הממזר של הנאורות" https://socialrevolutioninhumanthinking.wordpress.com/2019/06/03/%D7%9E%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%AA-%D7%94%D7%9C%D7%9B%D7%94-%D7%94%D7%9E%D7%9E%D7%96%D7%A8-%D7%A9%D7%9C-%D7%94%D7%A0%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA/

  לסיום מילה אחת על כסף:
  "כסף" זה מטבע שמתקיימת עם רובה = מונופול ועוד עם רובה.
  "כסף" זה האליל האבסולוטית על האדם. כלומר בלי כסף הוא מת מרעב (מה שאין כן במצב הטבעי בלי המצאת הקניין והכסף, יש לו את כל הטבע).
  עכשיו מה יש לו לעשות? האדם עושה הכל להשיג את הכסף בכדי לשרוד, האם יש לו ברירה ?!
  מילא היה מצב טבעי שכל אדם לא נשלט על ידי אליל הכסף והקניין ויש חופש בשוק על יצירת מטבע. אז אם היית מזהה דווקא שאיש דת מחפש כסף יותר מאדם אחר כסף. נוו יש כאן ביקורת.
  אבל אפי' בתנאים הטוטליטריים לעיל, אני לא רואה את זה. אני לא רואה את גדולי היהדות לדורותיהם, שחייו חיי בורגנות. לרוב הם חיים חיי עניות.
  אם את מתכוונת לתקציבים מהמשטר. בוודאי שזה זכותם והם לא עושים מספיק, כלומר החרדים לא לוקחים מספיק כסף. ראית איפה לומדים תינוקות וילדים אצל החרדים ? בקרוונים !!
  אדם עם עין טובה צריך להיות מאושר שהכסף הגזול של המשטר הולך לדברים טובים. במיוחד שאישית הם חיים חי עניות. כלומר הם לא גוזלים את זה לעצמם.

  Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.